دیدگاه رهبر معظم انقلاب در مورد بازی

حضرت آیت الله خامنه ای، بارها در فرمایشات خود بر لزوم تولید کالاهای فرهنگی تاکید کردند. ایشان حتی به صورت جزئی نکاتی به تولید کنندگان این کالاها متذکر شدند و به راهکارهای لازم برای جا افتادن این کالاها از جمله عروسک در بین افراد جامعه اشاره کردند و راهنمایی هایی هم ارایه دادند.

مقام معظم رهبری در این زمینه در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در نوزدهم آذر سال نود و دو فرمودند: تهاجم فرهنگی یک حقیقتی است که وجود دارد؛ میخواهند برروی ذهن ملت ما و برروی رفتار ملت ما – جوان، نوجوان، حتی کودک – اثرگذاری کنند. این بازیهای اینترنتی از جمله‌ی همین است؛ این اسباب‌بازیهایی که وارد کشور میشود از جمله‌ی همین است که من چقدر سر قضیه‌ی تولید اسباب‌بازی داخلىِ معنیدار و جذاب حرص خوردم با بعضی از مسئولین این کار که این کار را دنبال بکنند؛ البته بحمدالله ظاهرا اینجا یک تصمیمی در این زمینه گرفته شد، حالا ان‌شاءالله همان تصمیم را هم دنبال کنید که اجرایی بشود.

ایشان با انتقاد از نوع اسباب بازی های رایج بین بچه ها اظهار داشتند:  کارهای ابتکاری بکنید؛اسباب‌بازی همین‌جور، بازىِ رایانه‌ای همین‌جور، عروسک همین‌جور، اینها چیزهایی است که لازم است. مقام معظم رهبری با بیان اینکه بیایید بازی تولید کنید، بازی ترویج کنید، عنوان کردند: همین بازیهایی که بنده حالا اسم آوردم و ده‌تا از این قبیل بازی [که] بین بچه‌های ما از قدیم معمول بوده را ترویج کنید؛ [این] یکی از کارها است، اینها را ترویج کنید.

حضرت آیت الله خامنه ای با انتقاد از تقلید از بازی های غربی فرمودند: ما همه‌اش نباید نگاه کنیم ببینیم که غربیها از چه‌جور بازی ها حمایت میکنند، ما هم از همان بازی حمایت بکنیم. خب حالا من نمیخواهم راجع به بعضی از این ورزشها چیزی بگویم، اما خب ما خیلی کارهای خوب داریم که مال ما است؛ من [قبلا] گفتم،  چوگان مال ما است، دیگران به اسم خودشان کردند؛  [خب] این را ترویج کنید؛ ورزش باستانی یک ورزش زیبا و هنری است، خب این را ترویج کنید؛ اینها را پیش ببرید و ترویج کنید که بچه‌ها [سراغ اینها] بروند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *